Psikiyatrist Dr.
Hakan Tokur

1976 yılında Elazığ’da doğdum. İlk ve orta eğitimimi orada tamamladıktan sonra Ankara Fen Lisesi’nden, ardından da Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun oldum. Psikiyatri uzmanlık eğitimimi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım.

Available on Call

Award Winning

Professional Care

1st Class Tools

Randevu Alın

Ad Soyad

Telefon

E-Posta

Randevu Tarihi

Birini rahatlatmak, yargılamadan dinlemek, onun için orada olmak demektir; Dinlemek, hiçbir şey yapmadan ona eşlik etmek demektir.

https://psikiyatrist.net/media/2020/03/signature.png
https://psikiyatrist.net/media/2020/10/hakkimda-orta-640x755.png

Psikiyatrist Dr.
Hakan Tokur

1976 yılında Elazığ’da doğdum. İlk ve orta eğitimimi orada tamamladıktan sonra Ankara Fen Lisesi’nden, ardından da Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun oldum. Psikiyatri uzmanlık eğitimimi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım. Uzmanlık eğitimi süresi içerisinde bir dönem İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde AMATEM, UMATEM ve ÇEMATEM birimlerinde Bağımlılık Psikiyatrisi üzerine çalıştım ve ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönerek AMATEM biriminde çalışmalarıma devam ettim.

Uzmanlık eğitimimin bitmesinin ardından mecburi hizmetimi Şırnak’ta tamamladım. Burada bir müddet idarecilik de yaptım. Sonraki süreçte İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde çalışma hayatıma devam ettim. Son olarak 2019 yılı içerisinde, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM Biriminde çalışırken, istifa ederek Özel Muayenehanemi açma kararını verdim.

Tüm bu eğitimlerimin yanısıra Cyprus Mental Health Institute (CMHI) ve National Association for Alcoholism and Drug Abuse Counselors (NAADAC) The Assosiation of Addiction Professionals tarafından verilen “Bağımlılık Danışmanlığı – Addiction Counselor” eğitimini aldım.

İstanbul’da Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitimi’ni bitirerek “Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Terapisti” ünvanını aldım.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitimlerini aldım.

Halen Türkiye Yeşilay Cemiyeti bünyesinde kurulmuş olan YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) Merkezlerine süpervizyon ve eğitim vermekteyim.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Uzmanlık
Alanlarım

Çalışma alanlarım ve hizmetlerim hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için çalışma alanlarım ve hizmetler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 • Çalışma Alanlarım
 • Hizmetler
 • Psikofarmoloji
 • Bağımlılık Tedavisi
 • Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi
 • Gebelik ve Lohusalık Desteği
 • Ev ve İşyeri Görüşmeleri
 • Telepsikiyatri
 • Bağımlılık
 • Cinsel İşlev Bozuklukları
 • Depresyon
 • Anksiyete Bozuklukları
 • Bipolar (İkiuçlu-Manik/Depresif) Bozukluk
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Psikoz
 • Uyku Bozuklukları
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
 • Travma (Örselenme) Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
https://psikiyatrist.net/media/2020/10/hakkimda-orta-4-640x603.png

Felsefem

Çalışmalarımda, meslek hayatım süresince almış olduğum eğitimleri, birlikte çalışma fırsatı bulduğum terapistlerin, eğitmenlerin ve meslektaşlarımın tecrübelerini, kişilerarası ilişkilerde çevremden edindiklerimi ve danışanlarımdan/hastalarımdan kazandığım tecrübelerimi, kanıta dayalı psikiyatri bilgileriyle harmanlamaya çabalarım.

Her insanın birbirinden farklı ve eşsiz olduğunu, her birinin ayrı dünyalar olarak kabul edilmesi ve öyle değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim için bu eşsiz ve farklı dünyaları keşfetmek, onlarla terapötik ilişki kurmak, problemleri birlikte çözmek tedavi sürecinin önemli parçalarını oluşturmakta. Tüm bunlara ek olarak, gerektiğinde uygun ilaç tedavisinin verilmesiyle de ortaya psikiyatrinin iyileştirici gücü ortaya çıkmaktadır.

Muayenehanemde de bireylerin kendilerini güvende ve huzurlu hissedebilecekleri bir çevre oluşturmaya çalıştım.

Tüm bu bahsettiklerimin rehberliğinde gerçekleştirdiğimiz iyileştirici bir terapötik yolculuk, hem şahsım hem de danışan / hasta açısından, paha biçilmez bir yaşam tecrübesi olmaktadır. Sizinle de tanışmayı çok isterim.

Danışan
Yorumları

https://psikiyatrist.net/media/2020/01/client-01-160x160.jpg
Deniz Çakır

Uniquely deploy cross-unit benefits with wireless testing procedures. Build full backward compatible relationships.

https://psikiyatrist.net/media/2020/01/client-04-160x160.jpg
Trixie Payton
Full Dental Implants

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test clickthroughs from users.

https://psikiyatrist.net/media/2020/01/client-03-160x160.jpg
Kristin Yang
Cosmetic Dentistry

Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks after installed base benefits.

https://psikiyatrist.net/media/2020/01/client-02-160x160.jpg
Jane Scott
Dental surgery

Holisticly predominate extensible testing procedures for reliable supply chains top line service cutting edge deliverables.

Book with
Your Dentist

Quickly aggregate B2B users and worldwide potentialities. Progressively plagiarize resource-leveling e-commerce through resource-leveling core competencies.

Emergency
415-205-5550
Call us Anytime 24/7
Book by Phone
415-205-5550
405-222-5551
Working Time
Monday-Friday
8AM - 9PM